Magda Zdort


Zrzuty z centrali nr 13/2006

Spadochroniarze z centrali, którzy zazwyczaj zajmują na listach pierwsze miejsca, to aktyw partyjny będący najbliżej szefa ugrupowania. Politycy nie ukrywają, że takie działania pozwalają wejść do Sejmu zausznikom prezesa. 

Zawisza - wschodząca gwiazda PiS nr 16/2006

„Business Week” zorganizował dla polityków identyczny test, jakiemu poddawani są maturzyści zdający na studia ekonomiczne. Okazało się, że Artur Zawisza miał 83 proc. trafnych wypowiedzi, podczas gdy była prezes NBP Hanna Gronkiewicz-Waltz – tylko 58 proc.

Nowi pampersi nr 14/2006

Historia asystenckich karier to historia spektakularnych upadków polityków. Włodzimierz Cimoszewicz przegrał wyścig o prezydenturę w wyniku tzw. sprawy Jaruckiej, czyli oskarżeń wysuniętych przez swoją byłą asystentkę. Maciej Skórka, asystent społeczny Jerzego Jaskierni, zasłynął jako bohater afery „jednorękich bandytów” – automatów do gry o niskich wygranych... 
Protokół rozbieżności nr 23/2005

Trzaskanie drzwiami to umiejętność mogąca okazać się przydatną dla wszystkich uczestników koalicyjnych rozmów. Ale o wiele istotniejsza od niej jest inna, o którą już zdecydowanie trudniej – umiejętność powracania do stołu i kontynuowania rozmów.
Lewy październikowy nr 25/2005

Jako dziennikarz wielkiej kariery nigdy nie zrobił, ale pozostawił za sobą dwa dzieła, które pozostaną zapewne w historii polskiej żurnalistyki – napisaną wspólnie z Piotrem Semką książkę „Lewy czerwcowy” oraz dokumentalny film „Nocna zmiana”.
Młode wilki, polityki głodne nr 18/2005

Polacy w dniach po śmierci papieża poczuli niebywały kryzys władzy i elit. Rozsądek podpowiadał wówczas, że w takim momencie, przełomowym w dziejach narodu, jego przywódcy powinni stanąć na czele. A nam w pamięci pozostał obraz kompletnie zagubionych prezydenta i ministrów. Nadchodzi koniec świata szwoleżerów. 
Nie ma piekła, są wybory nr 20/2005

Stary układ władzy uruchomił wszystkie siły, aby ratować swój stan posiadania. Marek Jurek z PiS mówi wręcz: – To ten sam mechanizm, jaki obserwowaliśmy w przypadku Jelcyna lub Kuczmy. Chodzi o zablokowanie możliwości dojścia do władzy ugrupowań dążących do wyjaśnienia prawdy o życiu publicznym.


Magda Zdort, dziennikarka